panele fotowoltaiczne wrocław legnica

  panele fotowoltaiczne wrocław

  Do czego właściwie służą panele słoneczne, czy też znane jako panele fotowoltaiczne? Zjawisko przemiany promieniowania słonecznego na energię elektryczną dzieje się właśnie za pomocą paneli fotowoltaicznych. Pomaga w tym fotowoltaika – fascynująca dziedzina, która wyjaśnia, w jaki sposób uzyskujemy prąd w urządzeniach domowych, pochodzący z energii słonecznej.

  Gdy promienie słoneczne padają na powierzchnie ogniw fotowoltaicznych, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego. Jego skutkiem jest rozdzielenie jonów ujemnych i dodatnich, które następnie zostają skierowane do przeciwległych powierzchni ogniw, wytwarzając przy tym elektryczne napięcie. Taki mechanizm powoduje, że fotony padające na powierzchnię ogniw wytwarzają przepływ prądu stałego przez obwód. To, jakie natężenie będzie miał prąd, zależy w główniej mierze od poziomu nasłonecznienia, a napięcie jest zależne od ilości połączonych ze sobą paneli w szeregu. Aby zwiększyć moc instalacji potrzeba dodatkowych paneli fotowoltaicznych zamontowanych w ten sam sposób. Każdy budynek może charakteryzować się innymi potrzebami, dlatego bardzo ważne jest dopasowanie wielkości instalacji wedle tego, czy będzie to budynek mieszkalny, usługowy czy też przemysłowy.

  panele fotowoltaiczne legnica

  Typy paneli słonecznych

  Na rynku, jak i wśród wielu firm można spotkać się z używanymi zamiennie nazwami paneli fotowoltaicznych, takimi jak panele słoneczne, moduły jak i panele PV. Jednak każda nazwa charakteryzuje ten sam produkt mający wytwarzać prąd stały dla użytku budynku.

  Głównym podziałem jest rozróżnienie paneli polikrystalicznych oraz monokrystalicznych. Przez wiele lat bardziej ekonomiczne były moduły polikrystaliczne, jednak ostatnimi czasy więcej obserwuje się inwestycji w moduły monokrystaliczne. Takie zjawisko wynika prawdopodobne ze spadku cen paneli,które cechują się lepszą sprawnością podczas pracy.

  Aby umożliwić zasilenie każdego urządzenia elektrycznego w budynku, należy skorzystać z inwertera,inaczej zwanego falownikiem. Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd stały, a z sieci pobierany jest prąd zmienny. Dlatego inwerter potrzebny jest do zamiany prądu stałego DC, na prąd zmienny AC. Jego dodatkową bardzo praktyczną funkcją jest kontrolowanie wydajności instalacji, nie tylko w danym momencie, ale też w określonym przedziale czasowym. Czasami stosowany system zdalnego nadzoru umożliwia monitorowanie pracy instalacji fotowoltaicznej.

  panele słoneczne wrocław legnica

  Jak wygląda sprawność modułów po latach?

  Na zakupione w naszej firmie panele słoneczne każdy klient dostaje gwarancję, która uwzględnia dopuszczalny spadek mocy panelu. Obserwuje się go dopiero na skutek wieloletniego użytkowania, poczynając od drugiego roku pracy. Zwykle wartości spadku to około 0,7% na rok. Taka średnia prowadzi do wniosku,że nawet 25 lat pracy gwarantuje moc na poziomie wyższym od 80% mocy początkowej. Parametry te mogą się delikatnie różnic zależnie od danego urządzenia, jednak fakt tak wysokiej mocy po latach nie ulega zmianie.

  Montaż modułów słonecznych

  Bardzo szeroka oferta różnego typu mocowań umożliwia realizację projektów nawet na trudnych powierzchniach. Panele fotowoltaiczne zwykle można instalować na dachu płaskim jak i pochylonym. Dosyć popularnym rozwiązaniem jest też montaż na gruncie lub elewacji budynku. W każdym przypadku istotne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, aby czerpać jak największą korzyść energetyczną.

   

  Panele fotowoltaiczne RISEN ENERGY

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 1

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 2

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 3

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 4

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 5

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 6

   

  Panele fotowoltaiczne Q-CELLS

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 7

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 8

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 9

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 10

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 11

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 12

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 13

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 14

   

  Panele fotowoltaiczne Wrocław Legnica 15

   

   

  fotowoltaika wrocław legnica - instalacje fotowoltaiczne

  W jaki sposób działa instalacja fotowoltaiczna?

  Przyjazny środowisku sposób wytwarzania energii elektrycznej dzięki energii słonecznej jest realizowany przez instalacje fotowoltaiczne. Dzieje się to na zasadzie zamiany energii słonecznej na energię elektryczną. Warto zaznaczyć, że energia elektryczna przez uniwersalność zastosowania w codziennych sprzętach domowych i przemysłowych, łatwość przesyłania na duże odległości oraz wygodne magazynowanie – stanowi najlepszą formę energii użytkowej. 

   

  Cena fotowoltaiki

  Bogata oferta oferta paneli fotowoltaicznych pozwala dopasować każdy projekt pod własne wymagania. Wszystkie części, które są potrzebne do funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej, są wliczone w kompletną cenę. Najistotniejszym komponentem w tym przypadku jest inwerter, uznawany za centrum układu. Prócz elementów do ceny wliczony jest montaż przez firmę specjalizującą się w montażu instalacji. 

  Innowacyjne sposoby umożliwiają przewymiarowanie nominalnej mocy instalacji poprzez zwiększenie liczby paneli. Podstawowa moc szczytowa instalacji lub panelu jest pozyskiwana w warunkach testowych STC – gdy promieniowanie słoneczne wynosi 1000 W/m2 a temperatura otoczenia 25°C.  Dzięki odpowiednim inwerterom istnieje możliwość przewymiarowania o 20 % mocy nominalnej instalacji fotowoltaicznej. Większe obciążenie inwertera wpłynie na maksymalizację sprawności pracy. 

   

  fotowoltaika wrocław

  Kompletna instalacja fotowoltaiczna zawiera...

  W komplecie znajdują się:

  • panele fotowoltaiczne
  • systemy mocujące
  • inwertery
  • wyłącznik AC oraz DC
  • konektory
  • kable

   

   

  fotowoltaika legnica

  Przewymiarowanie mocy panelu fotowoltaicznego

  Innowacyjne sposoby umożliwiają przewymiarowanie nominalnej mocy instalacji poprzez zwiększenie liczby paneli. Podstawowa moc szczytowa instalacji lub panelu jest pozyskiwana w warunkach testowych STC – gdy promieniowanie słoneczne wynosi 1000 W/m2 a temperatura otoczenia 25°C.  Dzięki odpowiednim inwerterom istnieje możliwość przewymiarowania o 20 % mocy nominalnej instalacji fotowoltaicznej. Większe obciążenie inwertera wpłynie na maksymalizację sprawności pracy. 

   

   

   

  fotowoltaika wrocław legnica - instalacje fotowoltaiczne 3

  Czym się różni instalacja ON-GRID oraz OFF-GRID?

  Zwykle instalacje fotowoltaiczne funkcjonują na podstawie dwóch różnych układów. Najpopularniejszym jest układ ON-GRID, czyli podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej. Jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ umożliwia odprowadzanie nadwyżek energii, a następnie odebranie jej w wypadku zapotrzebowania. Taka wymiana nosi nazwę net-meteringu. Klienci cenią ją ze względu na korzyści ekonomiczne dużo większe niż w przypadku układu OFF-GRID, gdzie wymagane jest posiadanie kosztownych akumulatorów. Czasami można spotkać się z instalacjami hybrydowymi, które łączą cechy obu układów. Jednak to rozwiązanie jest stosowane znacznie rzadziej z powodu niższej ekonomiczności. 

   

   

  fotowoltaika wrocław legnica - instalacje fotowoltaiczne 2

  Jak prawidłowo dobrać instalację fotowoltaiczną?

  Aby odpowiednio dobrać kompletną instalację, trzeba posiadać informację na temat rocznego, jak i dziennego bilansu zużytej energii elektrycznej w danym budynku. Pozwoli to określić jaka moc instalacji będzie odpowiednio pokrywać zapotrzebowanie, ponieważ ilość energii wytwarzanej nie powinna przewyższać ilości energii zużywanej na przestrzeni roku. Aby osiągnąć jak największą korzyść ekonomiczną, należy zużywać jak najwięcej energii na bieżąco w użytkowanym budynku. Sprawnie przeprowadzony dobór instalacji jest gwarancją najwyższej opłacalności, dlatego warto zadbać o odpowiednie jego przeprowadzenie. Można je wykonać samodzielnie, korzystając z kalkulatorów online, zwykle dostępnych na stronie firm oferujących instalacje. Najpewniejszym wyborem zwykle jednak jest skorzystanie z konsultacji ze specjalistą.

   

   

  Ceny zestawów paneli fotowoltaicznych

  Wybierz zestaw odpowiadający Twoim potrzebom i zadzwoń do nas w celu ustalenia szczegółów tel.kom: 533 302 102.

   

   

   

   

  Poznawaj nowości

  Dane i siedziba firmy

  Ekoprofit

  ul. aleja Wiśniowa 55A

  53-110 Wrocław

  NIP 6562179846

  Kontakt

  Marcin Łata

  kom: 533 302 102

  biuro@fotowoltaika-ekoprofit.pl

  Copyright © 2019 KOWAL Kowalczyk Przemysław | Strony www i pozycjonowanie w Google - www.kowal24.pl